Our product range includes a wide range of cookies biscuits packing machine and ipac 21fp 4x cookies machine.
Get Latest Price
| Sealing type | Three side seal |
| Speed | 120-200 pack/min |
| Pack size range | 200-400 mm |
| Machine type | Semi automatic |
| Film material | PVC, LDPE, Laminated film, BOPP, PP |
| Power | 4-5 kW |
| Machine Body Material | Mild Steel |
| Voltage (V) | 220 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Structure material | SS and MS |
| Phase | Three phase |
| Frequency (Hz) | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Surface Treatment | Powder Coated |
Get Latest Price
| Output capacity | 1000 kg/hr |
| Machine type | Rotary moulder |
| Product weight | 15-30 g |
| Power load | 12 kW |
| Machine Body Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Contact material | SS316, SS304+PTFE, Food grade plastic, SS304 |
| Speed control | Stepper drive |
| Power (W) | 650 W |
| Voltage(V) | 220 V |
| Frequency (Hz) | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
Ashim Khosla (Director)
Khosla Machines Private Limited
B. No. 17, Phase No. 2
Mohali - 160051, Punjab, India