Offering you a complete choice of products which include logipac 51s flow wrap machine, logipac 22 flow wrap machine, flow wrap machines for multiple bars, ipac 21fp horizontal flow wrap machine, logipac 51s horizontal flow wrap machine and logipac 21 es horizontal flow wrap machine.
Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless steel |
| Power Source | Electric |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage(V) | 240 V |
| Frequency (Hz) | 50 Hz |
| Number Of Phases | 3 |
| Head Diameter (mm) | 20 mm |
| Brand | Khosla |
Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Pack Width | 50–100 mm |
| Sealing Type | Center Seal |
| Film Material | BOPP |
| Power Consumption | 1–3 kW |
| Material | Stainless steel |
| Power Source | Electric |
| Brand | Khosla |
| Automatic Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Frequency (Hz) | 50 |
Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Khosla |
| Voltage (V) | 220 V |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 1200-1500 Pieces/hr |
Minimum order quantity: 1 Unit
Get Latest Price
| Driven Type | Electric |
| Voltage (V) | 220 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Power (Kw) | 2.5 kw |
| Capacity | 1200-1500 Pieces/hr |
| Frequency | 50 Hz |
Get Latest Price
| Driven Type | Electric |
| Voltage (V) | 220 V |
| Weight (kg) | 200 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 1200-1500 Pieces/hr |
Get Latest Price
| Driven Type | Electric |
| Voltage (Volt) | 220 |
| Weight (kg) | 200 kg |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Power (Kw) | 2.5 kw |
Get Latest Price
| Packaging Speed | 120–200 packs/min |
| Pack Width | 200–300 mm |
| Application | Bakery Items, Medical Products, Soap, Confectionery, Stationery, Biscuits |
| Voltage (V) | 220 V |
| Weight (kg) | 200 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 3 |
| Power Source | Electric |
| Power (Kw) | 3 kw |
Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |
Ashim Khosla (Director)
Khosla Machines Private Limited
B. No. 17, Phase No. 2
Mohali - 160051, Punjab, India