Offering you a complete choice of products which include automatic rusk packing machine.
Get Latest Price
| Sealing type | Four side seal |
| Speed | 80-120 pack/min |
| Pack size range | 200-400 mm |
| Machine type | Automatic |
| Film material | BOPP, LDPE, Shrink film, PP |
| Power | 5-7 kW |
| Machine Body Material | Mild Steel |
| Voltage (V) | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Power (W) | 750 W |
| Structure material | SS and MS |
| Voltage | 240 V |
| Phase | 3 |
| Frequency (Hz) | 50-60 Hz |
Ashim Khosla (Director)
Khosla Machines Private Limited
B. No. 17, Phase No. 2
Mohali - 160051, Punjab, India