Our product range includes a wide range of automatic pouch packing machine, horizontal form fill seal machines, food packaging machine, ipac 21fp 4x automatic pouch packing machine, pouch packaging machines and automatic packaging machines.
Get Latest Price
| Machine Power | 4-5 HP |
| Driven Type | Electric |
| Pouch Length | 4, 4"-6" |
| Capacity (pouch per hour) | 500-1000 |
| Voltage | 220 V |
| Weight (kilogram) | 200kg |
| Material | Mild Steel |
| Pouch Capacity | 50-200 grams |
| Model Number | IPAC 21FP |
Get Latest Price
| Capacity | 1000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Condition | New |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | India |
Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Packaging Type | Pouch |
| Machine Alignment | Horizontal |
| Packaging Food Material | Chikki Packaging |
| Packaging Weight | 1400 |
| Voltage | 330 |
| Brand | KHOSLA |
Minimum order quantity: 1 Number
Get Latest Price
| Packaging Range | Upto 250g |
| Machine Type | Mechanical FFS |
| Machine Power | 2-3 HP |
| Filling System | Multi-head Weigher |
| Automation Grade | Automatic |
| Sealing Type | 4-Side Seal |
| Packaging Speed | Upto 30 PPM |
| Driven Type | Electric |
| Capacity (pouch per hour) | 500-1000 |
| Pouch Length | 10"-12", 10 |
| Weight (kilogram) | 200kg |
| Power Consumption | Upto 5 kW |
| Material | Mild Steel |
| Pouch Capacity | 50-200 grams |
Get Latest Price
| Pouch Capacity | 200 grams |
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Length | 4 inches |
| Body Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Usage/Application | Granular |
| Packaging Material | Plastic |
| Applicable Industry | Food |
| Voltage | 220 V |
| Total Weight | 1400 kg |
| Driven Type | Electric |
| Capacity | 1000 Pouch per hour |
| Packaging Speed | 2500 Pouch per hour |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Pouch Capacity | 400-600 grams |
| Capacity (pouch per hour) | 3000-4000 |
| Brand | Khosla |
| Application | Industrial |
| Power Consumption | 2-3 HP |
| Driven Type | Electric |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220-380 V |
Get Latest Price
| Automation Level | Automatic |
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Usage/Application | Industrial |
Ashim Khosla (Director)
Khosla Machines Private Limited
B. No. 17, Phase No. 2
Mohali - 160051, Punjab, India