Offering you a complete choice of products which include logipac 21 fp4x sandwiching machine and commercial electric sandwich maker.
Get Latest Price
| Machine Body Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Phase | 2 |
| Model Number | Logipac 21 FP4X |
| Voltage (V) | 220 V |
| Power (kw) | 3 |
| Weight (kg) | 100 kg |
| Brand | Khosla |
Get Latest Price
| Output capacity | 2000 kg/hr |
| Lane count | 6 lane |
| Automation grade | Semi Automatic |
| Cream type | Multi flavour |
| No of sandwich rows | 6 row |
| Power load | 15 kW |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 |
| Biscuit size range | 50-70 mm |
| Frame material | MS painted |
| Cream dosing | Pneumatic control |
| Voltage (V) | 440 |
| Power (kw) | 10 kw |
| Weight (kg) | 800 kg |
| Material | MS |
Ashim Khosla (Director)
Khosla Machines Private Limited
B. No. 17, Phase No. 2
Mohali - 160051, Punjab, India